WIZJA

Na japońskiej wyspie Kagoshima od ponad ośmiuset lat istnieje niewielka świątynia Furo-gu poświęcona mocy fal i wiatru. Japoński termin Furo oznacza porywisty wiatr i uderzającą falę. Dwa niszczycielskie żywioły, którym w dłuższej perspektywie nic nie jest w stanie się oprzeć, ale przecież wiatr i fale to w istocie tylko dynamiczna forma niezbędnych do życia powietrza i wody.

Odnieśmy to do człowieka i niewiarygodnych zasobów mocy ludzkiej myśli i uczuć: miłość i gniew, dobroć i gwałtowność. Jak woda i powietrze również człowiek posiada ogromny potencjał możliwości które może użyć w celach destrukcji lub tworzenia. Właściwe ukierunkowanie możliwości ludzkiego ducha, psychiki i ciała na podobieństwo powietrza i wody, wiatru i fal jest właśnie przesłaniem Furo: rozwój zdrowej, inteligentnej i silnej jednostki ludzkiej dla dobra społeczeństwa.
Furo to wyzwanie, w którym miarą sukcesu nie jest wyłącznie zwycięstwo nad przeciwnikiem, ale przede wszystkim pokonanie własnych ograniczeń. To odwaga by odkryć i rozbudzić własny potencjał w oparciu o wszechstronny, przemyślany program treningowy. Poznawanie nowych technik, stopniowe opanowywanie umiejętności walki jest sposobem by uwierzyć w siebie i objąć kontrole nad swoim życiem. Zewnętrznym wyrazem samorealizacji jest system stopni i uczestnictwo w egzaminach. Założenie białego pasa to znak gotowości do podjęcia nauki ale również podporządkowania się trenerowi/nauczycielowi i akceptacja jego autorytetu. Oznacza ze adept chce poznawać nowe techniki i poprawiać błędy w zaplanowanym długoterminowym procesie. Konsekwentne dążenie do mistrzostwa w sztuce walki, wywiera duży wpływ na wszystkie pozostałe dziedziny życia. Czyni nas bardziej stałymi w dążeniach, uczy konsekwencji w działaniu i metodycznego podejścia do rozwiązywania życiowych zadań. Efektem jest bardziej uporządkowany styl życia, wyższa wydajność w działaniu i a także satysfakcja i radość wynikająca z samorealizacji.

DROGA
SAMOREALIZACJI

Wymagania egzaminacyjne

Droga samorealizacji Furo to wyzwanie, w którym miarą sukcesu nie jest wyłącznie zwycięstwo nad przeciwnikiem, ale przede wszystkim pokonanie własnych ograniczeń. To odwaga by odkryć i rozbudzić własny potencjał w oparciu o wszechstronny, przemyślany program treningowy.

Poznawanie nowych technik, stopniowe opanowywanie umiejętności walki jest sposobem by uwierzyć w siebie i objąć kontrole nad swoim życiem. Konsekwentne dążenie do mistrzostwa w sztuce walki, wywiera wyraźny wpływ na wszystkie pozostałe dziedziny życia. Czyni nas bardziej stałymi w dążeniach, uczy konsekwencji w działaniu i metodycznego podejścia do rozwiązywania życiowych zadań. Efektem jest bardziej uporządkowany styl życia, wyższa wydajność w działaniu, a także satysfakcja i radość wynikająca z samorealizacji.

Zewnętrznym wyrazem tejże samorealizacji jest system stopni i uczestnictwo w egzaminach. Założenie białego pasa to znak gotowości do podjęcia nauki, pracy nad sobą, jak również podporządkowania się trenerowi/nauczycielowi i akceptacja jego autorytetu. Oznacza to, że adept chce poznawać nowe techniki i poprawiać błędy w zaplanowanym długoterminowym procesie.
Rywalizacja sportowa, mimo iż niesie ze sobą pewne zagrożenia jest wspaniałym sposobem popularyzacji szczytnych idei Budo. Daje możliwość sprawdzenia się zawodnikom, stanowi świetną motywacje do treningu i pracy nad sobą oraz przyspiesza proces emocjonalnego dojrzewania ćwiczącego.

Doświadczenie uczy, że przepisy sportowe wywierają ogromny wpływ na sposób prowadzenia treningu, a pośrednio również na repertuar techniczny danego stylu walki. Techniki zakazane w walce sportowej są ćwiczone tylko sporadycznie, a metodykę treningu dopasowuje się do przepisów sportowych (w karate knockdown techniki ręczne na strefie jodan są ogólnie mówiąc zaniedbywane, w stylach semikontaktowych nie ćwiczy się natomiast walki w małym dystansie).

Zbyt wąska specjalizacja (tylko uderzenia - Karate, Kickboxing, Boks; tylko chwyty i rzuty - Zapasy, Judo, Aikido) i dopasowanie się zawodników do reguł sportowych spowodowało wynaturzenie walki.

Przepisy sportowe Furo powstały w trosce o maksymalne zbliżenie walki sportowej do warunków walki realnej przy jednoczesnym zapewnieniu dużego bezpieczeństwa.

przepisy walki sportowej

Przyczyny powstania

Powodem powstania IFO była potrzeba stworzenia płaszczyzny organizacyjnej dla Furo, nowego nurtu w sztukach walki, łączącego przekrojowość i pragmatyzm mma z osiągnięciami tradycyjnych sztuk walki, ich wartościami i bogactwem. Furo stawia na możliwie najwyższą skuteczność nauki walki z jednej strony i kultywacje wartości Budo Karate z drugiej.

Oferta IFO

Proponujemy efektywny, spójny i przejrzysty program szkoleniowy, bardzo dobre przepisy rywalizacji sportowej, uczestnictwo w programie stopni i przede wszystkim wyjątkową metodykę dzięki której nawet najbardziej niepewni początkujący otrzymują realną szansę wspiąć się na wyżyny mistrzostwa a „fighterzy” mogą w pełni rozwinąć swój potencjał.

Program
szkoleniowy

Program treningowy IFO obejmuje wszystkie aspekty wszech stylowej walki wręcz: uderzenia, kopnięcia, uderzenia głową i łokciami, walkę w klinczu, rzuty, techniki parterowe i specjalistyczne ćwiczenia wstępne kształtujące odpowiednie nawyki ruchowe i cechy motoryczne. W Furo odnajdujemy techniki typowe dla boksu, kickboxingu, muay thai, judo, zapasów, bjj i karate. Ta różnorodność technik podlega przejrzystej ogólnej koncepcji i tworzy wzajemnie się uzupełniającą jednorodną całość. Naukę walki dopełniają ćwiczenia bloku relaksacyjno-oddechowo-energetycznego. Ich celem jest przede wszystkim przyspieszenie regeneracji i zwiększenie mentalnej stabilności zawodników. Na poziomie brązowego pasa nasz program wprowadza również techniki zakazane w walce sportowej. Jest to wyrazem ogólnej koncepcji Furo: od sportu walki do sztuki walki. Dzięki programowi szkoleniowemu Furo możliwe jest prowadzenie technicznie urozmaiconego, metodycznie ukierunkowanego treningu w grupach o różnych profilach: stójkowym lub przekrojowym. Ponadto ten sam materiał przesuwając nieco akcenty umożliwia trening na poziomie zawodniczym (bojowym), kondycyjnym (fitnessowym) lub zdrowotnym, (rekreacyjnym). Program Furo to metodycznie uporządkowany materiał techniczny który pozwala zbudować cały trening z: rozgrzewką, ćwiczeniami wstępnymi, technikami podstawowymi, ćwiczeniami koordynacji uderzeń z pracą nóg, kombinacjami na łapach, kombinacjami z unikami, blokami i kontrami, kombinacjami uderzeń z rzutami jak i technikami parterowymi, metodami treningu na worku i innych przyrządach a także formami sparingu zadaniowego. Ćwiczenia, techniki, kombinacje i zadania przyporządkowane są poszczególnym stopniom i ściśle współgrając z wymaganiami egzaminacyjnymi tworzą kompletny, przejrzysty system szkoleniowy tak dla zawodników jak i ludzi ćwiczących dla utrzymania formy lub zdrowia.
IFO zajmuje się organizacją szkoleń, zawodów, kursów trenerskich i sędziowskich jak i egzaminów na stopnie szkoleniowe i mistrzowskie. Promocja sportu, zdrowego stylu życia i zachowań prospołecznych w oparciu o obywatelski potencjał jednostki i tradycyjne wartości chrześcijańskiej etyki i moralności to nasze programowe cele.

Cele i
działalność

razem z nami

Wstępując w struktury IFO otrzymujecie możliwość współtworzenia zupełnie nowego kierunku w sztukach/sportach walki. Proponujemy wam styl rzeczywiście wszechstronny, pozwalający studiować wszystkie aspekty walki (uderzenia, rzuty, techniki w parterze) bez bałaganu i zamętu jaki powstaje, gdy prowadzicie treningi kilku dyscyplin równolegle.

Nasze przepisy sportowe zezwalają na prawie realną walkę, przy zapewnieniu maksimum bezpieczeństwa. Zawodom sportowym Furo towarzyszy niezmiennie ogromny entuzjazm publiczności. Nasi zawodnicy mają możliwość wypróbowania swoich umiejętności i odnalezienia drogi do poznania prawdziwego Budo (bez tych wszystkich bzdurnych ograniczeń wywołujących niejedokrotnie gwizdy i śmiech na widowni).

Uczestnictwo w zawodach Furo jest wspaniałym i chyba najlepszym przygotowaniem do profesjonalnych wolnych walk. Dzięki kontaktom z profesjonalnymi organizacjami, jak K-1, Pankrase, Golden Glory Team, przed czołowymi zawodnikami otwierają się realne szanse rozpoczęcia kariery zawodowej.

Furo nie jest jednak typowym stylem MMA nastawionym wyłącznie na rywalizację sportową. Swoim programem obejmujemy wszystkie grupy wiekowe i spełniamy praktycznie wszystkie oczekiwania (oprócz latania:) ) związane z dalekowschodnimi sztukami walki.

furo to

widowiskowa dyscyplina sportowa
treningi dzieci, młodzieży i dorosłych
realistyczna samoobrona dla osób w każdym wieku
sposób na zdrowie i sprawność
nośnik takich wartości jak odwaga, determinacja, lojalność i poczucie odpowiedzialności
styczność z historią i kulturą Japonii oraz bogatymi tradycjami Budo

Co Furo oznacza dla trenerów?

gwarancję rozwoju klubu w oparciu o długofalowe tendencje
konkurencyjność wobec innych systemów i organizacji
niezależność finansową
prowadzenie zajęć w oparciu o efektywny i przejrzysty system szkolenia
kontakt z najnowszymi metodami treningowymi
wsparcie metodyczne ze strony organizacji
W przeciwieństwie do wielu innych nie zapominamy o tym co piękne i wartościowe w tradycjach japońskiego Budo. Skuteczność w walce sportowej i samoobronie jest dla nas równie istotna jak harmonijny rozwój sfery mentalnej i metody utrzymywania sprawności psycho-fizycznej oraz zdrowia do późnej starości.

Ważnym elementem naszej pracy jest pomoc instruktorom w ich osobistym rozwoju. W IFO możecie rownież liczyć na realną pomoc w opanowaniu nowych technik i w przyswojeniu innej metodyki szkolenia. W ciagu ostatnich lat wypracowaliśmy metody jak efektywnie nauczyć "knockdownowcow" walki "z głową" i jak "uderzaczy" nauczyć chwytania, rzutów oraz parteru. Myślę, że każdy poważny trener, który stanął kiedyś przed tym problemem przyzna mi racje jak wiele czasu można stracić (a przy okazji ilu można stracić ćwiczących) zmieniając po omacku metodykę szkolenia.

Kluby

Kame House

Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
Instruktor: Szymon Dutkiewicz
Telefon kontaktowy: 790 850 601

FURO Warszawa & Self Defense Club

Miejscowość: Warszawa
Instruktor: Michał Barański
Telefon kontaktowy: 665 323 204

Furo Red Tiger

Miejscowość: Leszno
Instruktor: Krzysztof Jarząbek
Telefon kontaktowy: 507 120 540

TASW Budokan

Miejscowość: Tarnowskie Góry
Instruktor: Paweł Ogórek
Telefon kontaktowy: 511 528 642

Fight Klub Zanshin

Miejscowość: Łask
Instruktor: Adam Mieszkowski
Telefon kontaktowy: 603 276 258

Ironman Fight Club

Miejscowość: Łódź
Instruktor: Tomasz Kwiatkowski
Telefon kontaktowy: 792 973 295

kontakt

shihan Jan Schneider

00 48 787 300 448
00 49 163 844 38 29

jan.schneider@furo.com.pl